Otomatik Portakal PDF E-Kitap indir

İş Bankası Kültür Yayınları

0/5 Oy yok
Yazar
Anthony Burgess
İndirilme
7856
Sayfa Sayısı
176
Yayınevi
İş Bankası Kültür Yayınları
Türü
Roman

Bu uygulamayı bildir

Kitap Hakkında

Anthony Burgess – Otomatik Portakal PDF indir, e-kitap sitemizde Anthony Burgess – Otomatik Portakal kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Anthony Burgess  tarafından kaleme alınan Otomatik Portakal kitabı 176 sayfadan oluşup kitabı hemen indirip e-kitap ve pdf kitap şekilnde okuyabilirsiniz. Pinterest hesabımız için tıklayınız. Otomatik Portakal kitabını ücretsiz bir şekilde Sitemizden indirebilirsiniz. Otomatik Portakal kitap özeti, Otomatik Portakal google drive indir, pdf kitap indir, epub kitap indir, Otomatik Portakal pdf oku, Otomatik Portakal yandex, Anthony Burgess e-kitap indir pdf, Otomatik Portakal PDF Drive, Otomatik Portakal Epub, Otomatik Portakal kitap indir, Otomatik Portakal ücretsiz oku, Otomatik Portakal özeti, Otomatik Portakal pdf ve Epub oku ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Anthony Burgess – Otomatik Portakal
Kısa Özet

*Tüm hayvanların en zekisi, iyiliğin ne demek olduğunu bilen insanoğluna bir baskı yöntemi uygulayarak onu otomatik işleyen bir makine haline getirenlere kılıç kadar keskin olan kalemimle saldırmaktan başka hiçbir şey yapamıyorum…* Karabasan gibi bir gelecek atmosferi… Geceleyin sokakları terörize eden, yaşamları şiddet üzerine kurulu gençler ve bu hikâyenin anti-kahramanı Alex… Yayımlandığı günden bu yana *kült roman* özelliğini kaybetmeyen Otomatik Portakal’ın 15 yaşındaki kahramanı, *iyi ya da kötü nedir?*, *İnsan özgür iradesiyle kaderini seçebilir mi?* gibi soruların yanıtlarını kurcalarken, şiddet dolu sahnelere Beethoven’ın, Mozart’ın müziği eşlik ediyor; Alex ve *çete kardeşleri* Pete, Georgie ve Aptalof, yarattıkları yepyeni dilin kelimelerini okurun zihnine kazıyorlar. Ünlü yönetmen Stanley Kubrick tarafından 1971’de filme de çekilen Otomatik Portakal tüm zamanların en sarsıcı romanlarından. *Cockney dilinde (İngiliz argosu) bir deyiş vardır. ‘Uqueer as as clockwork orange’. Bu deyiş, olabilecek en yüksek derecede gariplikleri barındıran kişi anlamına gelir. Bu çok sevdiğim lafı, yıllarca bir kitap başlığında kullanmayı düşünmüşümdür. Bir de tabii Malezya’da ‘canlı’ anlamına gelen ‘orang’ sözcüğü var. Kitabı yazmaya başladığımda, rengi ve kokusu hoş bir meyvenin kullanıldığı bu deyişin, tam da anlatmak istediğim duruma, Pavlov kanunlarının uygulanmasına dayalı bir hikâyeye çok iyi oturduğunu düşündüm.*- Anthony Burgess
Anthony Burgess – Otomatik Portakal PDF E-Kitap Kitap indir

—————————————————————————————————————–

Anthony Burgess – Otomatik Portakal Epub Kitap indir Bu Türü sevenler için bilhassa okunmasını tavsiye edebileceğimiz mükemmel bir kitap. Öteki eserlere bakmak için Pdf Kitap İndir linkinden birbirinden güzel kitapla arşivimize bakabilirsiniz. Anthony Burgess – Otomatik Portakal ücretsiz Kitap indir Kitabı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorum olarak paylaşırsanız mutlu oluruz. Kitap isteklerinizi daima dikkate alıyoruz. Okumak ruhun oksijenidir!

——————————————————————————————————————

Anthony Burgess – Otomatik Portakal Nasıl Ücretsiz PDF Kitap  İndirebilirim? Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat bu kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Anthony Burgess – Otomatik Portakal kitabını indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Ücretsiz ve hızlı şekilde PDF Kitap indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz PDF Kitap dosyasına erişebilirsiniz. İyi ki Kitaplar Var!

——————————————————————————————————————

İndirme Linkleri!

PDF formatında indir!

Epub formatında indir!

Word doc. formatında indir!

Yandex Disk Drive İndir!

Google Drive İndir!